آنچه در مورد پودر فشرده عصاره گوشت نمی دانید

آنچه در مورد پودر فشرده عصاره گوشت نمی دانید

شاید تا کنون خیلی از این پودرهای فشرده عصاره گوشت در خورش و یا خوراک و سوپ و آش هایتان استفاده کرده باشید و از طعم جدید به وجود آمده لذت برده اید.
در حقیقت این عصاره های فشرده گوشت مرغ و گوشت بره و سبزیجات به هدف اضافه کردن طعمی لذت بخش تر به غذا، درست می شوند. اما آیا می دانید که این پودرها چطور درست می شوند؟

در صنعت غذا معمولا زیاد به کیفیت و ارزش تغذیه ای محصولات نمی شود و تنها هدف، تولید چیزی است که فروش خوبی داشته باشد و بتواند استاندارد های کمی که در صنعت وجود دارد را نیز پاس کند.

محتویات عصاره گوشت صنعتی

این پودرهای فشرده با گوشتهای درجه دو که حتی در رستوران ها هم قابل استفاده نیستند به همراه مقداری طعم دهنده مانند مونوسدیم گلوتامات و نمک و چاشنی و ادویه ساخته می شوند. بنابراین از نظر کیفیت و خواص، با عصاره گوشتی که خانم ها در خانه با انداختن تکه ای از گوشت بره در داخل شیشه در بسته تهیه می کنند زمین تا آسمان متفاوت است.

مونوسدیم گلوتامات نوعی افزایش‌دهنده حس چشایی است. یعنی می‌تواند پرزهای زبان را تحریک کند تا حس کنیم غذای خوشمزه تری می خوریم.

وجود نشاسته و روغن‌های هیدروژنه به همراه ترکیب‌های دیگری مانند ترکیب‌های مالتودکسترین، عصاره مخمر، پودرهای پروتئین گیاهی، ادویه‌ها و افزودنی‌های دیگر باعث می‌شود که بافت عصاره‌ گوشت صنعتی برخلاف عصاره گوشت خانگی منسجم و محکم باشد.

از آنجا که عصاره‌ گوشت صنعتی دارای مقداری نشاسته هم هست اضافه کردن آن به غذا می‌تواند قوام وغلظت غذا را زیاد کند. به همین دلیل غلیظ شدن غذا در اثر اضافه کردن عصاره گوشت صنعتی به دلیل ارزش تغذیه ای بالای آن نیست.

سالم بودن عصاره گوشت صنعتی

البته این گوشتها از نظر بهداشت و سلامت مشکلی ندارند. برای نمونه مرغ مادر به دلیل گوشت سفت و دیر پزی که دارد برای پخت و پز معمولی مناسب نیست و از آن عصاره گوشت مرغ تهیه می شود. در واقع می توان گفت هرگز از محصولات درجه یک که قابل فروش مستقیم باشند، برای تهیه کنسرو و کالباس و سوسیس و عصاره گوشت استفاده نمی شود.

میزان نمک در عصاره گوشت صنعتی

نمک موجود در عصاره گوشت صنعتی زیاد بالا نیست و علت شوری آن به دلیل مونو سدیم گلوتامات است که دارای سدیم است و طعم شوری ایجاد می کند. به همین دلیل این عصاره ها برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مناسب نیست.

نگهداری از عصاره گوشت صنعتی

شاید بتوان گفت تنها نکته مثبت در مورد عصاره گوشت صنعتی این است که این عصاره‌ به دلیل اینکه آبگیری شده اند شرایط رشد میکروارگانیزم ها را ندارند. به همین دلیل می توان عصاره گوشت صنعتی را تا زمان طولانی در محیط بسته و بدون نم مانند کابینت نگهداری کرد.

البته اگر به دلیل رطوبت، قارچی در عصاره گوشت ظاهر شود و محصول رنگ آبی یا سبز بگیرد هرگز نباید آن را مصرف کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.