با خواص و مضرات زردچوبه آشنا شوید

با خواص و مضرات زردچوبه آشنا شوید

با خواص و مضرات زردچوبه آشنا شوید، زردچوبه گیاهی است بومی هند و از تیره زنجبیل و امروزه نه تنها در هند بلکه در سراسر دنیا به عنوان ادویه ای پرطرفدار در غذای ملل مختلف استفاده می شود. زردچوبه از گذشته های دور مصرف دارویی نیز داشته است و امروزه نیز در طب سنتی بسیار از کشورهای کهن از جمله هند و ایران و چین و … استفاده می شود.

رنگ زرد زردچوبه ناشی از ماده فعال کورکومین است. کورکومین زردچوبه دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی، آنتی اکسیدان، ضد ویروسی، ضد باکتری، ضد قارچی و ضد سرطانی است و هم اکنون، تحقیقات زیادی در دانشگاه های مختلف دنیا برای بررسی اثرات مثبت و منفی کورکومین در حال انجام است.

 

با خواص و مضرات زردچوبه آشنا شوید

 

 

خواص زردچوبه

مفید برای سلامت قلب

دانشمندان با مشاهده‌ خواص از بین‌ برنده‌ پلاک در زردچوبه، به این نتیجه رسیدند که کورکومین موجود در زردچوبه برای اطمینان از سلامت قلب نیز مفید است. تشکیل پلاک در شریان‌ ها که تصلب شراین نامیده می‌شود، می‌تواند منجر به حمله‌ قلبی یا سکته شود. پس زردچوبه در این مورد، می تواند کمک زیادی به سلامت قلب فرد بکند. همچنین کورکومین برای کاهش کلسترول بد، که ال‌دی‌ال نامیده می‌شود، مفید است و از لخته شدن خون پیشگیری می‌کند. کورکومین کاهنده قند خون نیز هست و نباید همزمان با داروهای کاهنده قند خون در افراد دیابتی استفاده شود.

مفید برای پوست

تحقیقات نشان می‌دهد که کورکومین اثرات حفاظتی در مقابل آسیب پوست بر اثر آلودگی های محیطی و شیمیایی دارد. کورکومین از پوست به وسیله مبارزه با رادیکال‌های آزاد و کاهش التهاب حفاظت می‌کند. همچنین شواهد نشان دهنده این است که کورکومین می‌تواند به پوست در برابر سرطان پوست، پسوریازیس، اسکلرودرمی، ویتیلیگو و آکنه محافظت کند. همچنین از زردچوبه می توان برای بهبود زخم‌های تازه، بثورات،کبودی‌ها و نیش حشرات استفاده کرد.

مفید برای سلامت مغز

یکی از قوی‌ترین فواید زردچوبه برای سلامتی، تاثیر مثبت آن روی ادراک است. بر اساس یافته‌های پژوهشگران، کورکومین با بالا بردن توان یادگیری و پردازش ما در محیط‌ های مختلف، به ما کمک می‌کند. از این گذشته، ممکن است کورکومین در جلوگیری از پیشرفت بیماری‌های مخرب مغز و اعصاب، از قبیل اختلالات جنون و آلزایمر مفید باشد.

همچنین دانشمندان می گویند ممکن است زردچوبه به انعطاف‌پذیری مغز (نروپلاستی سیتى) رشد پیوندهای مغزی جدید کمک کند که این خاصیتی بسیار مهم و شگفت‌انگیز است.

 

 

مفید برای کاهش ورم و التهاب

زردچوبه یک ضدالتهاب قوی است. در واقع، این ادویه‌ی فراوان حاوی بیش از ۲۴ ترکیب ضدالتهاب است. کورکومین، یکی از فراوان‌ترین ترکیبات موجود در زردچوبه، به خاطر خواص ضدالتهابی بی‌نظیرش در پژوهش‌های مختلف، توجه پژوهشگران را به خود جلب کرده‌است. در طب سنتی ایرانی نیز از قدیم، ترکیب تخم مرغ و زردچوبه برای کاهش ورم و درد ناشی از دررفتگی و کوفتگی استفاده می شده است.

 

مفید برای جلوگیری سرطان

هرچند پژوهش‌های مربوط به اثر ضدسرطانی زردچوبه در مراحل اولیه است، اما پژوهش‌های آزمایشگاهی و حیوانی مختلف نتایج امیدوارکننده‌ای به‌دست داده‌است. پژوهشگران در انجمن سرطان امریکا اشاره می‌کنند کورکومین، ترکیب غالب زردچوبه، در چند مسیر مولکولی مهم که در پیشرفت، رشد و گسترش سرطان مداخله دارد، اختلال ایجاد می‌کند. پس برای جلوگیری از سرطان زردچوبه را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

 

 

مفید برای تسکین درد آرتروز

یکی دیگر از فواید زردچوبه این است که به خاطر خاصیت ضدالتهابی‌اش، گفته می‌شود در تسکین علائم آرتروز موثر است. بسیاری از متخصصان سلامت، این ایده را تایید می‌کنند که خاصیت ضدالتهابی زردچوبه قوی‌تر از بسیاری از داروهای صنعتی و داروهای بدون نیاز به نسخه است.

در پژوهش منتشر شده در کتاب‌خانه‌ ملی پزشکی امریکا و موسسه ملی سلامت، آن دسته از بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید که کورکومین را در رژیم غذایی‌ شان گنجاندند، کاهش درد نقطه‌ای و کاهش فعالیت بیماری را تجربه کردند، که تعدادشان نسبت به کسانی که این ماده را به رژیم غذایی‌شان اضافه نکرده بودند خیلی بیشتر بود.

 

مفید برای گوارش

تا حدودی چون زردچوبه یک ضداالتهاب قوی است، برای بهبود گوارش و تسکین برخی علائم اختلالات گوارشی، سوءهاضمه و کولیت زخمی موثر است. کورکومین ترکیبی است موجود در زردچوبه که محرک تولید صفرا در کیسه صفرا است و صفرا نیز برای بهبود گوارش مفید است.

زردچوبه برای کسانی که مبتلا به کولیت زخمی هستند مانند سپری محافظ در برابر بازگشت بیماری عمل می‌کند. کولیت زخمی یک بیماری دستگاه گوارش است که علائم آن به‌طور متناوب بروز می‌کند.

مضرات زردچوبه

مضر برای زخم معده

در صورت ابتلا به زخم معده، سعی کنید زیاد زردچوبه مصرف نکنید، چون زردچوبه تولید اسید معده را افزایش می دهد و این می تواند بیماری شما را شدیدتر کند.

مضر برای کلیه های سنگ ساز

مصرف زیاد زردچوبه ممکن است خطر سنگ کلیه را افزایش دهد. کورکومین با اگزالات ترکیب می شود که ممکن است به کلسیم بچسبد و سنگ کلیه تولید کند. به همین دلیل، مصرف زیاد کورکومین می‌تواند به تشکیل سنگ کلیه منجر شود.

 

زردچوبه رقیق کننده خون

کورکومین دارای خواص رقیق کننده خون است و مردم نبایستی آن را با دیگر رقیق کننده‌های خون همانند آسپرین به صورت همزمان مصرف کنند. چون در اینصورت خطر خونریزی افزایش می‌یابد. کورکومین را نباید ۲ هفته قبل از عمل جراحی مصرف کرد. چون رقیق کننده خون است و خطر خونریزی حین جراحی را افزایش می‌دهد. از طرف دیگر کورکومین زردچوبه، برای افرادی که از غلطت خون رنج می برند، مفید است.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.