چه کسانی نباید آلبالو بخورند؟

آلبالو این میوه ترش و خوشمزه تابستانی! واقعن چه کسی است که عاشق آلبالو نباشد؟ همه طعم یونیک این میوه ترش و خوشمزه را دوست دارند. آلبالو حتا ترشی و مربایش هم بی همتاست. اما متاسفانه افرادی هم هستند که بهتر است در خوردن آلبالو خیلی احتیاط کنند تا به دردسر نیفتند. با مجله اینترنتی نیکویان همراه باشید.

چه کسانی نباید آلبالو بخورند؟

آلبالو یکی از پرطرفدارترین میوه های فصل تابستان است که هم به صورت تازه خورده می شود و هم از آن در تهیه انواع دسرها، شربت و شیرینی ها و غذاها استفاده می کنند. آلبالو غنی از ویتامین ها به خصوص ویتامین C، انواع آنتی اکسیدان، منیزیم، پتاسیم و مس است.
از آنجا که انواع میوه و سبزی های رنگی، به خصوص به رنگ های قرمز، بنفش یا حتی سبزتیره مانند آلبالو، آنتی اکسیدان های فراوانی دارند، مصرفشان در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی – عروقی و انواع سرطان ها موثر است.

چه کسانی نباید آلبالو بخورند؟

چه کسانی نباید آلبالو بخورند؟

افراد مبتلا به بیماری کلیوی

آلبالو پتاسیم زیادی دارد. بنابراین افرادی که از بیماری کلیوی رنج می برند و باید از یک رژیم غذایی کم پتاسیم پیروی کنند، بهتر است در مصرف میوه هایی مانند آلبالو جانب احتیاط را رعایت کنند و از زیاده روی در خوردن این میوه بپرهیزند.

افراد مبتلا به ورم روده و مشکلات معده

همچنین افرادی که از ورم روده و مشکلات معده رنج می برند از خوردن آلبالو خودداری کنند. چراکه آلبالو ترش است و سلولز موجود در آن دیر هضم می شود. برای این منظور بهتر است از آلبالو به صورت کمپوت یا مربا استفاده نمایند یا صبح ناشتا به مقدار کم از آلبالوی کاملا رسیده، مصرف کنند.

افراد چاق

افرادی که دچار اضافه وزن هستند، آلبالو را به عنوان دسر یا غذای اضافی علاوه بر رژیم غذایی خود مصرف نکنند. برای این افراد بهتر است آلبالو به عنوان یک وعده غذایی اصلی در نظر گرفته شود. زیرا آلبالو به هضم غذا کمک می کند و فرد به زودی احساس گرسنگی خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.