اشتباهات رایجی که رنگ موی تازه رنگ شده شما را خراب می کند

اشتباهات رایجی که رنگ موی تازه رنگ شده شما را خراب می کند

وقتی از رنگ آرایشگر ناراضی هستید، خودتان روی آن رنگ می گذارید

اگر رنگی که آرایشگر حرفه ای برایتان گذاشته است را دوست ندارید از خود او بخواهید رنگ مورد نظرتان را با یکبار دیگر رنگ کردن روی موهایتان در بیاورد. اینکه به فروشگاه لوازم آرایشی بروید و یکی دو رنگ را بخرید و با هم ترکیب کنید به این امید که بتوانید اشتباه آرایشگر را اصلاح کنید ، اشتباه بزرگی است و در بیشتر موارد پروژه تان با شکست بدی مواجه می شود.

موهایتان را زود به زود می شوئید

بزرگترین دشمن رنگ مو آب است. مواد شیمیایی موجود در رنگ مو نسبت به آب بسیار آسیب پذیر هستند. نیازی نیست که از حمام رفتن و شست و شوی موهایتان خودداری کنید. تنها کافی است که از شست و شوی بیش از حد مو در حمام خودداری کنید و زیاد موها را آبکشی نکنید.

 

موهایتان را آب داغ آبکشی می کنید

درجه دمای آب را روی ولرم تنظیم کنید و از آبکشی با آب داغ خودداری کنید. آب داغ رنگ مو را راحت تر می شوید و از بین می برد. هرچه آبی که با آن دوش می گیرید، داغ تر باشد، رنگ مویتان زودتر از بین خواهد رفت.

اشتباهات رایجی که رنگ موی تازه رنگ شده شما را خراب می کند

از نرم کننده مو استفاده نمی کنید

موهای رنگ شده خشک و شکننده می شوند و برای جلوگیری از آسیب بیشتر همواره باید در حمام از نرم کننده استفاده کرد تا مو کیفیت خود را حفظ کند. نرم کننده برای موی رنگ شده بسیار حیاتی است و نباید فراموش شود.

 

موهایتان را با خشونت یک حوله خشک می کنید

خشک کردن مو با کشیدن محکم حوله روی موها باعث می شود که مو سریع خشک شود ولی شکننده شده و رنگ مو را زودتر از دست بدهد. بهتر است به ویژه در فصل گرما موها را با یک سرم نرم کننده مرطوب کنید و سپس اجازه دهید مو در هوا خشک شود.

مرتب از سشوار و اتوی مو استفاده می کنید

موهای رنگ شده به گرما حساستر می شوند و بزرگترین اشتباه یک خانم این است که می خواهد هر بار پس از حمام با سشوار و اتو موی خود را درست کند. اینکار را فقط برای مراسم رسمی و مهم انجام دهید و در حالت عادی اجازه بدهید مو خودش خشک بشود تا کمتر آسیب ببیند.

از مو محافظت نمی کند و آبرسانی را فراموش می کنید

برای جلوگیری از خشک شدن موی رنگ شده شما نیاز به روغن های آبرسان دارید روغن نارگیل، آووکادو و بادام می تواند به موها جلا و زیبایی خوبی ببخشد. از ماسک های آبرسان مو موجود در بازار استفاده کنید تا موهایتان خشک و شکننده نشود و زیبایی رنگ مو بیشتر دیده شود.

فاکتور درخشش دهنده را فراموش می کنید

موی ازه رنگ شده درخشش طبیعی نخواهد داشت و برای بازیابی حالت درخشش خود نیاز به یک عامل درخشش دهنده دارد. می توانید از انواع سرم یا وکس مو استفاده کنید.سرم هم مویتان را نرم می کند و هم چربی مورد نیاز مو را تامین می کند. در نهایت موهایتان زیباتر به نظر خواهد رسید.

اشتباهات رایجی که رنگ موی تازه رنگ شده شما را خراب می کند

موهایتان را در معرض آفتاب قرار می دهید

وقتی موهای رنگ شده دارید بهتر است وقتی قرار است در معرض آفتاب طولانی قرار بگیرید، مو را با کلاه کاملا بپوشانید تا از روشن تر شدن یا رنگ پریدگی موها جلوگیری شود.

موهایتان را یکدست رنگ نمی کنید

اگر خودتان دارید موهایتان را رنگ می کنید با دقت رنگ مو را فقط به ریشه موهایتان بزنید. سپس قبل از آب کشیدن موها از محلول های حرفه ای تثبیت و احیا کننده رنگ مو استفاده کنید

سپس و قبل از آب کشیدن آن مقداری آب به موها بزنید و موها را مانند حالت شامپو زدن ماساژ بدهید تا همه موها یکدست و یکرنگ شود. این کار در کل دو دقیقه بیشتر زمان نمی برد. ولی رنگ موی قبلی رفرش و خوشرنگ می شود. سپس موهایتان را آبکشی کنید.

موی خود را زود به زود رنگ می کنید

اگر فکر می کنید که زود به زود رنگ کردن موهایتان تاثیر منفی جندانی روی موهایتان ندارد اشتباه می کنید. بهترین کار این است که از رنگ کذاشتن روی هم خودداری کنید. دست کم شش ماه برای رنگ گذاشتن روی موی از پیش رنگ شده تان صبر کنید. روی هم رنگ گذاشتن باعث خشکی و در نتیجه شکنندگی موهایتان می شود و درخشش طبیعی و زیبایی مو را از بین می برد.

 

حتما بخوانید:

نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

هفت غذای مهم برای شادابی و طراوت موها

روش تهیه چند ماسک با توت فرنگی برای پوست و مو

مدل موهای کوتاه محبوب دختران نوجوان سال ۲۰۱۸

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.