بهترین روش تمیز کردن کفپوش پارکت لمینت

این روزها خیلی از خانه ها دارای کفپوش لمینت هستند و پاک کردن و تمیز نگه داشتن آنها برای خانم خانه بسیار سخت به نظر می رسد. برای خانه تکانی عید معمولن خانمها تمام کفپوش منزل را تمیز می کنند و این کار را سخت تر می کند. اما اگر روش تمیز کردن لمینت را یاد بگیرید دیگر برایتان سخت نخواهد بود.

روش تمیز کردن کفپوش پارکت لمینت

ابتدا دقت کنید اگر روغن و یا هر گونه چربی روی لمینت ریخته شده بلافاصله آن را از روی لمینت پاک کنید. این کار را به تعویق نیندازید. چون لایه های روغنی می تواند به لمینت آسیب رسانده و یا آن را ورقه ورقه کند.

برای از بین بردن لکه های روی لمینت از شوینده های مخصوص لمینت استفاده کنید تا کفپوش شما آسیب نبیند.
همچنین برای تمیز کردن پارکت لمینت از مایع های حاوی آمونیاک استفاده نکنید. زیرا آمونیاک می تواند سطح محافظ لمینت را از بین ببرد.
به هیچ عنوان از سرکه و سایر مواد اسیدی برای تمیز کردن لکه های چربی روی لمینت استفاده نکنید. چون در درجه اول خود لمینت آسیب دیده و تخریب می شود. اگر از شوینده جدیدی استفاده می کند که از آن مطمئن نیستید، بهتر است ابتدا آن را در منطقه ای خیلی کوچک در گوشه ای از منزل که در دید نیست استفاده کنید و بعد از مطمئن شدن از اثر آن، در بقیه مناطق کفپوش منزل هم از آن استفاده کنید.

پس از برطرف کردن لکه ها سطح پارکت را با جارو تمیز کنید تا تمام گرد و غبار و مو و کرک از روی پارکت برداشته شود. جارو کردن مداوم کفپوش لمینت باعث می شود احتمال لکه شدن کفپوش شما کمتر شود. زیرا خیلی از لکه های کفپوش به دلیل باقی ماندن طولانی مدت همین ذرات گرد و غبار بر روی لمینت ایجاد می شوند. و از بین بردنشان هم اغلب سخت است. پس به طور منظم کفپوشتان را جارو بزنید تا همیشه تمیز بماند.

پس از جارو کردن کفپشو، با بورس یا حوله یا تی (طی) یا دستمال و مقداری آب گرم روی پارکت را تمیز کنید. دقت کنید که اگر در قسمتی از پارکت به دلیل اشتباه در نصب، فضای خالی وجود داشته باشد آب به زیر پارکت نفوذ کرده و باعث ورآمدن پارکت در آن نقطه می شود و هزینه زیادی را برای تعمیر روی دستتان خواهد گذاشت.

استفاده از دستمال ها یا تی های میکروفیبر بسیار بهتر است. چون تمام کرک و پرز ها را گرفته و سطح کفپوش را کاملن تمیز می کنند.

دقت کنید که استفاده از بخار شو به طور مداوم می تواند به کفپوش شما آسیب برساند. اما اگر از بدون درز بودن سرتاسر کفپوش مطمئن هستید می تواند از بخارشو هم استفاده کرد.

بلافاصله پس از تمیز کردن پارکت یا لمینت با تی خیس، پارکت را با حوله یا دستمال یا تی خشک به طور کامل خشک کنید تا از آسیب دیدن لمینت یا پارکت جلوگیری شود.

پس از خشک شدن کامل کفپوش برای برق انداختن آن می توانید از اسپری های مخصوص لمینت که در بازار موجود می باشد استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.