سلامت, مد و زیبایی

روش خلاصی از جوشهای سرسیاه صورت

روش خلاصی از جوشهای سرسیاه صورت

جوشهای سرسیاه مشکل بزرگی در راه زیبایی صورت ایجاد می کنند و خلاصی از آنها غیر ممکن به نظر می رسد. اما اینطور نیست. جوش های سرسیاه را می توان با درمانهای ساده خانگی و با کمی استقامت از بین برد.

روش خلاصی از جوشهای سرسیاه صورت

علت ایجاد جوش های سرسیاه

علت ایجاد جوشهای سرسیاه را در اینجا به طور دقیق بخوانید. اما به طور خلاصه می توان گفت جوشهای سرسیاه زمانی ایجاد می شوند که فولیکول های صورت با چربی یا روغن و باکتری های سبوم رو به رو می شوند. باقی مانده داخل فولیکول ها باعث می شود باکتری ها به دلیل اکسیداسیون به رنگ سیاه در بیایند.

به همین دلیل یک روش خوب برای جلوگیری از جوش های سرسیاه، تمیز نگهداشتن پوست و جلوگیری از چرب شدن پوست با روغنهای اضافه است.

اما اگر موفق به جلوگیری از ایجاد جوش سرسیاه در صورت خود نشدید نگران نباشید. ما برای درمان جوش های سرسیاه صورتتان به شما کمک می کنیم. با مجله اینترنتی نیکویان همراه باشید.

درمان جوش سرسیاه صورت: ترکیب آبلیمو با گلاب

آب یک عدد لیموترش تازه را بگیرید و مقدار مساوی گلاب با آن مخلوط کنید و به مدت سی دقیقه بر روی جوش های سرسیاه صورتتان بگذارید. معمولا پس از گذشت ۱۵ روز روند درمان جوش سرسیاه را در صورت خود مشاهده خواهید کرد.

روش خلاصی از جوشهای سرسیاه صورت

درمان جوش سرسیاه صورت: خمیر دندان

خمیر دندان خود را بیاورید و ناحیه جوش های سرسیاه صورتتان به صورت ماسک قرار دهید. بهتر است قبل از رفتن به رختخواب خمیر دندان را به صورت بمالید و صبح آن را بشویید. اما اگر اینکار را دوست ندارید می توان به صورت گذاشتن ماسک های ۲۰ دقیقه ای هم در روز از خمیر دندان استفاده کرد. دو سه بار در روز این ماسک را استفاده کنید.

خمیر دندان باعث کاهش تورم ناشی از جوش می شود. خمیر دندان دارای پراکسید هیدروژن و جوش شیرین، منتوا، الکل و نمک و تریکلوزا می باشد که اثر جالبی روی نقاط دارای جوش سرسیاه دارد.

درمان جوش سرسیاه صورت: آبلمیو و روغن زیتون

چند قطره آب لیموی تازه را با چند قطره روغن زیتون خالص مخلوط کنید. این ماسک را روی جوش های سرسیاه صورتتان بگذارید. اینکار را دست کم دو هفته تکرار کنید تا اثرش نمایان شود و جوش های سرسیاه را درمان کند.

درمان جوش سرسیاه صورت: عسل

عسل خالص را مستقیم روی جوش های سرسیاه بمالید. اگر عسل خالص باشد خاصیت ضد باکتریایی قوی دارد و می تواند جوش های سرسیاه را درمان کند. پس از ۱۵ دقیقه آن را با آب گرم بشویید.

درمان جوش سرسیاه صورت: ژل آلوورا

از خواص درمانی ژل داخل گیاه آلوورا زیاد شنیده باشید. بسیاری از کرم ها و لوسیون های زیبایی پوست با همین ژله آلوورا ساخته می شوند. برای درمان جوشهای سرسیاه روی پوست می توانید از ماسک ژله آلوورا استفاده کنید. به این منظور ژله آلوورا را روی جوشها بمالید و ۱۵ دقیقه زمان بدهید.سپس بشویید. اینکار را دو هفته تکرار کنید.

امیدواریم با استفاده از این روشهای ساده و خانگی برای درمان جوشهای سرسیاه صورت و بدنتان بتوانید از پس حل این مشکل بربیایید. به یاد داشته باشید که این درمانها زمان می برد و باید شکیبا باشید و با پشتکار درمان را ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.