موثرترین روشها برای دور کردن حشرات در باغ

موثرترین روشها برای دور کردن حشرات در باغ

فصل گرم زمان مناسبی برای خارج شدن از شهر و لذت بردن از آب و هوا است. با این حال حتی در فصل سرد هم پشه و مگس در باغها  و پارکها و فضاهای باز، همچنان مزاحم دورهمی های شما می شوند و امکان لذت بردن و نشستن در باغ را از شما می گیرند. در پاسیو های خانگی هم این حشرات همچنان حضور دارند و در محیط خانه هم مزاحمت ایجاد می کنند.

موثرترین روشها برای دور کردن حشرات در باغ

برای از بین بردن پشه ها و مگس ها چه کنیم؟

نیازی نیست به این حشرات مزاحم اجازه دهیم مزاحم همنشینی های دلپذیر ما در طبیعت شوند. فقط کافی است چند متد ساده خانگی را به دقت اجرا کنید تا از شر این مزاحمان خلاص شوید.

به تمیزی اهمیت بدهید

هنگام پخت غذا یا چیدن میوه ها هر نوع خرده پوسته را در کیسه زباله بریزید. کوچکترین سوپ یا ماده چسبنده می تواند مورچه ها و حشرات دیگر را جذب کند. درب سطل زباله را همیشه به دقت ببندید. ظروف را نشسته باقی نگذارید. کیسه زباله را به سراعت از محیط باغ دور کنید. پوست میوه و باقی خوراکی ها را به امید جذب در طبیعت، روی خاک نریزید. این کار باعث جمع شدن انواع حشرات و آزرده شدن شما خواهد شد. بهتر است در صورت نیاز پوست میوه ها را درزیر خاک دفن کنید تا حشرات هم به آن جذب نشوند.

استفاده از توری برای پنجره ها

اگر پنجره های شما توری ندارند به محض باز شدن یک شاه راه برای مگس ها و حشرات به حساب می آیند تا وارد منزل شما شوند.برای دور کردن پشه و مگس از اطرافتان در درجه اول مقداری توری تهیه کنید و پنجره ها را با آن ها کاور کنید تا از همان مبدا مانع از ورود این مگس ها به داخل منزل شوید و نیاز به کارهای دیگر نباشد. پنجره ها را با توری های ریز کاور کنید و مراقب باشید تورها سوراخ نباشند و یا از چارچوب جدا نشده باشند.

استفاده از گیاهانی که مگس ها و پشه ها را دور می کنند

شما می توانید با استفاده از یک سری از گیاهان این مهمان های ناخوانده را دور کنید. این گیاهان را در ورودی منزل قرار دهید تا پشه ها با استشمام بوی این گیاهان از ورود به خانه منصرف شوند. یکی از این گیاهان نعناست. همچنین لاوندر یا اسطوخودوس و نیز پونه می تواند حشرات را دور کند. این گیاهان را تهیه کنید و دم درب یا پنجره قرار دهید و مثل یک حفاظ مانع از ورود حشرات و مگس و پشه به داخل خانه شوید.

اسپری اسانس در فضا

اسپری آب با اسطوخودوس یا اکالیپتوس یا نعنا (یا عصاره این گیاهان) در فضای اطراف می تواند به دور کردن حشرات در باغ و فضاهای باز کمک کند.

استفاده از اسپری آب پاش به همراه ماده تمیز کننده

شما می توانید یک اسپری آب پاش تهیه کنید و سپس آن را با مایع تمیز کننده و آب مخلوط کرده و به راحتی مگس یا پشه ها را دور کنید. در این روش مایع باعث به هم چسبیدن بال ها و در نهایت مانع از پرواز آن ها و وزوزشان در کنار گوش شما می شود. البته این روش ملایم بوده و باعث کشته شدن حشرات نمی شود.

از پراکسید هیدروژن استفاده کنید

یک مخلوط اسپری با پراکسید هیدروژن و آب درست کنید و از آن به عنوان یک ماده دور کننده حشرات استفاده کنید.

 استفاده از سرکه

یک قوطی شیشه ای یا پلاستیکی پیدا کنید و تا نصف از سرکه سیب پر کنید. چند تا سوراخ که مگس ها بتوانند از آن ها عبور کنند روی درب آن ایجاد کنید. حالا قوطی را در مکانی که مگس ها هستند قرار بدهید. مگس ها جذب بو می شوند و وارد قوطی می شوند ولی آنقدر باهوش نخواهند بود که درب کوچکی که از آن وارد شده اند را پیدا کنند و پس از مدتی سرکه سیب به کار آن ها پایان خواهد داد. قوطی را بعد از مدتی تمیز کنید و دوباره اگر باز هم مگس ها پیدا شدند استفاده کنید.

 ساخت تله

ابتدا یک مایع چسبناک و شیرین درست می کنیم به این صورت که مقداری آب و شکر را می جوشانیم تا غلیظ و سفت شود و تقریبا شبیه به عسل شود. یک تکه پارچه بیاورید و به این مخلوط آغشته کنید و بعد این پارچه را در مکانی که مگس ها هستند آویزان کنید. مگس ها به آن جذب آن می شوند و چون چسبناک است به آن می چسبند پس از مدتی که مگس ها زیاد شدند پارچه را با مگس هایش در کیسه پلاستیک در بسته ببندید و دور بیندازید.

استفاده از اسپری ها

همچنین شما می توانید برای دور کردن پشه و مگس از اسپری های مخصوص این کار هم استفاده کنید که از قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. ولی به خاطر مشکلاتی که ممکن است برای تنفس شما و یا مسمومیت مواد غذایی ایجاد کند خیلی این روش مخصوصا در داخل منزل توصیه نمی شود.

از دست ندهید:

مضرات قهوه؛ این دمنوش دوست داشتنی

مردها هرگز عاشق این زن ها نمی شوند

درمان های ساده و خانگی برای همه انواع مشکل پوستی

چگونه شانسمان را بهتر کنیم؟بدشانس ها بخوانند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.