نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

بسیاری از خانم ها به رنگ کردن موهایشان با مواد گیاهی و طبیعی علاقه دارند و تمایل دارند که با استفاده از رنگ موهایی مانند حنا هم کیفیت موهایشان را حفظ کنند و هم به رنگ طبیعی دلخواهشان برسند. البته این امر با در نظر گرفتن نکاتی کاملا امکانپذیر است، اما باید نکاتی را در مورد رنگ کردن مو با حنا در نظر بگیرید و بعد تصمیم به این کار بگیرید. با مجله اینترنتی نیکویان همراه باشید:

 

نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

نکات مهمی که باید قبل از رنگ کردن مو با حنا دانست

رنگ کردن مو با حنا بسیار راحت و ساده است

به راحتی قطعه حنا یا حنای پودری را با آب گرم مخلوط کنید مخلوط گل مانندی به دست آید و با آن مو را رنگ کنید.

 

نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

 

استفاده از حنا کثیف کاری زیاد دارد

استفاده از حنا هم مثل استفاده از رنگ های شیمیایی کثیف کاری دارد و باید حتما از دستکش استفاده شود.

 

نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

حنا به هر جا بریزد، آن قسمت رنگ خواهد گرفت

بنابراین بهترین کار این است که در حمام موی خود را با حنا رنگ کنید و از رنگ کردن مو بر روی کف زمین و یا کانتر خودداری کنید تا کثیف کاری به حداقل میزان خود برسد. مانند زمانی که می خواهید با رنگ شیمیایی موی خود را رنگ کنید، هنگام کار با حنا هم روی صورت خود را با وازلین چرب کنید تا اگر اتفاقی مقداری حنا روی آن ریخت رنگ نگیرد.

 

نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

 

رنگ کردن مو زمان زیادی می برد

بسته به میزان رنگی که می خواهید داشته باشید زمان مورد نیاز هم متغیر خواهد بود، ولی معمولا شش ساعت طول می کشد تا مو با حنا به رنگ اصلی خود برسد. در طول این مدت موی خود را با پلاستیک بپوشانید تا مو گرم بماند و بیشتر و زودتر رنگ بگیرد.

نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

 

 

حنا ریشه ها و هالایت های قبلی شما را با موی قبلا رنگ شده تان یکدست در نمی آورد

به همین دلیل بهتر است افرادی که ریشه موی تازه و هایلایت ندارند، از حنا استفاده کنند. بهترین گزینه برای رنگ کردن مو با حنا خانم هایی هستند که تا کنون موهایشان را رنگ نکرده اند و موی طبیعی و یکدستی دارند. برای این افراد حاصل کار بسیار عالی و خیلی نزدیک به خواسته شان خواهد بود. البته کسانی که هایلایت هم دارند و حنا می گذارند ممکن است به نتیجه جالب و زیبایی برسند چون هایلایت ها هم همچنان روشنتر هستند و جلوه خوبی به مو می دهند.

 

 

نکات مهم در رنگ کردن مو با حنا

 

حتما بخوانید : تست پاپ اسمیر، ضرورتی برای خانم ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.