روان شناسی

هفت قانون مخفی عشق و جاذبه

هفت قانون مخفی عشق و جاذبه

هفت قانون مخفی عشق و جاذبه

هفت قانون مخفی عشق و جاذبه

عشق و جذابیت دو مورد از پیچیده ترین و بحث برانگیزترین احساسات بشری هستند.قرن ها شاعران زیادی درمورد این احساسات شعر سروده و فیلسوف ها در موردش نظریه پردازی کردند و تقریبا همه انسان ها به دنبال این دو می گردند.بسیاری از مجله ها و سایت ها هر روزه به مردم نکات و فاکتور هایی آموزش می دهند که بهتر بتوانند در جستجوی این دو عامل موفق باشند.به راستی قوانین نانوشتهعشق و جاذبه کدامند ؟

 

امروزه دانشمندان از جوانب مختلف، تحقیقات زیادی بر روی عشق و جذابیت و پایه شیمیایی آن انجام داده اند و به نتایج جالبی رسیده اند  که دانستن این نتایج می تواند شما را شگفت زده کند.

هفت مورد از نتایج علمی جالبی که محقق دانش عصب شناسی خانم لوسی ال براون و رفتارشناس بیولوژیک خانم هلن فیشر به آن رسیده اند را در زیر بخوانید:

۱٫مردها در عشق صبورتر از زنان هستند. هر چند فیلم ها این زنان هستند که همیشه خیره به تلفن منتظر تماس طرف مقابلشان هستند. ولی حقیقت این است که مردان قبل از اینکه از طرف مقابل دست بکشند، زمان بیشتری را منتظر تلفن فرد مقابل می مانند. مدت زمانی که یک زن منتظر تماس از طرف مقابل خود می مانند حدود هفت روز است. اما مردان صبورتر هستند و متوسط زمان انتظارشان برای دریافت پیامی از معشوق ۱۱٫۲۵ روز است. همچنین مردها ۸۰ درصد بیشتر از زنها احتمال دارد با کسی بیرون بروند که نسبت به او احساس عاطفی یا جنسی خاصی در خود حس نمی کنند.

۲٫در هر دو جنس دیده شده که وقتی شخص با فرد مورد علاقه اش یا فردی که به نظرش جذاب و دلفریب می آید، تن صدای خود را ملایم کرده و با صدای آرامتری حرف می زند.

۳٫تحقیقی که در بر روی زنان و مردان آمریکایی که متولد ۱۹۴۰ هستند، انجام شده و دیده شده که از هر ده نفر، نه نفرشان قبل از ازدواجشان رابطه داشته اند. در حالیکه این نسل، به ظاهر بسیار سنتی و چارچوب دار به نظر می رسیدند. امروزه این میزان حتی بیشتر هم هست و بالای ۹۵% افراد قبل از ازدواجشان رابطه دارند.

۴٫تاثیر برخورد اولیه بسیار مهم است و در این مورد زیبایی و جذابیت حرف اول را می زند. تحقیقی نشان داده که وقتی سوژه با شخص زیبایی به عنوان همکار یا همکلاسی و… برخورد می کند، حواسش پرت می شود و نمی تواند کارهای محوله خود را به راحتی انجام دهد. زیبایی فرد باعث میشود سوژه به راحتی عاشق او بشود. هر چند پس از آن بیرون کردن فرد زیبا از ذهن به این راحتی ها نیست.

۵٫تحقیقات نشان داده مردانی که سگ یا حیوان خانگی دیگری نگه داری می کنند، احتمال موفقیتشان در دوست یابی در پارکها و فضاهای عمومی سه برابر بیشتر از مردان عادی است.

۶٫تحقیقات نشان داده که به دلایلی که هنوز به طور کامل شناخته شده نیست، مردان واقعا به زنان با لباس قرمز بیشتر توجه می کنند و دوست دارند صحبت با این زنان را ادامه داده و ابراز احساسات عمیقتری با ایشان داشته باشند. دلیل این امر واضح نیست و کار علمی بر روی آن ادامه دارد. اما تا آن موقع این عامل جذابیت را فراموش نکنید.

۷٫آقایون متاسفیم. ولی زنان به طور غریزی مردان دارای ثروت و پرستیژ را ترجیح می دهند. شاید جامعه این حقیقت را دوست نداشته باشد ولی درتحقیقات علمی هم دیده شده که مردان ثروتمند یا دارای پرستیژ اجتماعی بالا دارای جذابیت بیشتری برای زنان، نسبت به مردان عادی هستند. شاید این غریزه به دوران هایی که بشر در غار می زیست و مردان تامین کننده غذا بودند برمی گردد، ولی در هر حال فعلا حقیقت این است.

شایان ذکر است که عشق و جذابیت می تواند بسیار پیچیده و گاه عجیب باشد و داشتن سگ یا پوشیدن لباس قرمز گارانتی آغاز یا تداوم عشق نیست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.