همین خوردنی هایی که شادتان می کنند!!!

خوراکی هایی که ما در شبانه روز می خوریم به طرز عجیب ولی واقعی روی احساسات و درکمان تاثیر ی گذارند. این حقیقت است که برخی خوراکی ها می تواند روحیه فرد را قوی کند، قدرت یادگیری فرد را افزایش دهد و یا افسرده اش کند و هزاران تاثیر عجیب دیگر!

انتخاب‌های غذایی ناسالم به‌ همراه کمبود آنتی اکسیدان ها و ویتامین‌ ها یا موادمعدنی، می تواند شما را افسرده کند.

همچنین وقتی شما غذا‌های سالم می‌خورید، مغزتان مواد شیمیایی از قبیل سروتونین، استیل کولین، نوراپی نفرین، و دوپامین آزاد می‌کند که باعث ایجاد احساس شادی می‌شوند، افسردگی را کاهش و انرژی را افزایش می‌دهند.

با مجله اینترنتی نیکویان همراه باشید تا با هم خوراکی هایی روحیه بخش و شاد کننده را بررسی کنیم.

کلم بروکلی

همین خوردنی هایی که شادتان می کنند!!!

کلم‌بروکلی وقتی به پاستا، برنج یا سالاد افزوده می‌شود، تاثیر معجزه آسایی در ایجاد شادی دارد. کلم‌بروکلی سرشار از ویتامین‌های گروه B است که به کاهش ترس، اضطراب، نگرانی و استرس و حتی افسردگی کمک می‌کنند.

گردو

کسانی که از گردو در غذای خود استفاده می‌کنند کمتر دچار افسردگی می‌شوند. علت این است که وقتی مقدار اسیدآلفالینولنیک خون کم می‌شود. التهاب در بدن افزایش پیدا می‌کند و این موضوع با بروز افسردگی در ارتباط است.

ماست و کفیر

همین خوردنی هایی که شادتان می کنند!!!

ماست و نیز سایر محصولات لبنی که با کفیر تهیه می شوند به‌ دلیل وجود باکتری‌های مفید در آن‌ها و با افزایش تعداد باکتری‌های مفید موجود در بدن هم به سلامتی روده‌ ها کمک می‌کنند و هم استرس را کاهش می‌دهند.

زردآلو

همین خوردنی هایی که شادتان می کنند!!!

این میوه مملو از ویتامین B۱۲ است و دریافت کافی این ویتامین، مانع افسردگی می‌شود. علاوه بر این زردآلو حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدان و … است که همگی با بهبود خلق و خو در ارتباط هستند.

تربچه

تربچه از طریق تحریک ترشح دوپامین و نوراپینفرین به بهبود خلق و خو کمک می‌کند.

اسفناج

اسفناج سرشار از فولات است و به بهبود خلق و خو کمک می کند. افسردگی و غم را کاهش می دهد و درصد شادی را در ذهن بالا می برد.

همین خوردنی هایی که شادتان می کنند!!!

قهوه

کافئین این خاصیت را دارد که در عرض ۳۰ دقیقه نقل و انتقالات دوپامین و سروتونین را افزایش دهد. اما مانند هر ماده غذایی دیگر نباید در مصرف کافئین و قهوه زیاده‌ روی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.