کودکان, ورزشی

چرا فرزندانمان باید بسکتبال بازی کنند؟

چرا فرزندانمان باید بسکتبال بازی کنند؟

 

چرا فرزندانمان باید بسکتبال بازی کنند؟ آیا به دنبال یک فعالیت فیزیکی جذاب هستید که کودکتان را از حالت لمیده روی مبل و تماشای تلویزیون و یا بازی با موبایل خارج کنید؟ آیا تاکنون به بسکتبال به عنوان یک ورزش برای دختر یا پسرتان اندیشیده اید؟

چرا فرزندانمان باید بسکتبال بازی کنند؟

 

بازی بسکتبال می تواند به فرزند شما کمک کند که توانایی کارگروهی را در خود تقویت کرده و مهارت های کار جمعی را عملا بیاموزد. در عین حال دوستان جدیدی پیدا کرده و توانایی های جسمی بدن خود را نیز بالا ببرد.

بسکتبال بازی ارزانی است

بسکتبال تجهیزات زیادی نیاز ندارد و ورزش گرانی محسوب نمیش ود. حتی اگر زمین بسکتبال یا باشگاه ورزشی هم در نزدیکی منزل شما وجود ندارد، کودکان باز هم می توانند بسکتبال بازی کنند. فقط کافیست سبد بسکتبال را در منطقه ای باز نصب کنید و کودکان هم محلی زیادی به این صورت مشغول خواهند شد و به تقویت سلامتی خود کمک خواهند کرد.

 

بسکتبال برای سلامتی جسمانی نوجوانان مفید است

بسکتبال بازی فعالی است و شامل پرش، دویدن و شوت و دریبل زیادی است که باعث می شود تنبلی و بیهودگی از فرزند شما دور شده و ماهیچه سازی به خوبی در بدن وی ایجاد شده و با سوزاندن روزانه مقدار زیادی کالری، کودک یا نوجوان شما دچار مشکل اضافه وزن احتمالی نخواهد شد. بسکتبال نه تنها ورزش خوبی برای عضلات محسوب می شود، بلکه عامل مناسبی برای فعال نگه داشتن بدن نیز هست و باعث می شود بعدها فرزند شما سلامتی خود را بهتر در زندگی حفظ کند و کمتر دچار چاقی بشود.

حرکات متناوب و جنب و جوش زیاد بچه ها در این بازی باعث می شود که چربی های زیادی را از دست بدهند و احساس سرزندگی و پرانرژی بودن بکنند. بسکتبال بازی ای است که تمام بدن را درگیر حرکت و جنب و جوش می کند و بازوها و پاها را محکم و عضلانی می کند. قطعا پسر شما از داشتن بازوهای ماهیچه ای بسیار خوشحال خواهد شد و به خود افتخار خواهد کرد.

 

بسکتبال قد فرزند شما را بلندتر می کند

با اینکه ژنها قد انسان را تعیین می کنند، اما تحقیقات نشان داده اند بسکتبال با حرکات کششی و جهش های متناوب که لازمه این ورزش هستند، می توانند قد دختر یا پسر شما را چند سانتی از حالت عادی بلندتر کند و این می تواند خبر خوشی برای خانواده هایی که به طور ژنتیکی قد کوتاهی دارند، باشد.

 

بسکتبال تمرکز بر هدف و برنامه ریزی را به نوجوان می آموزد

بسکتبال نیاز به تمرکز بالا و دقت در شوت کردن به حلقه دارد که در اثر تمرین زیاد حاصل می شود. ولی حتی اگر فرزند شما به NBA هم راه نیابد، باز هم از مزایای بازی بسکتبال بهره خواهد برد. یادگیری دقت و تمرکز زیاد برای رسیدن به هدف و ایجاد کنترل بر روی توپ و فهم استراتژی های بازی، ایجاد اعتماد به نفس مطلوب در نوجوان از مزایای این بازی است.

بسکتبال نیز مانند بقیه ورزش ها نیاز به پیروی از یک سری قوانین دارد که عدم پیروی از آن ها موجب جریمه است. همکاری و تعامل با گروه همسالان و تمرکز برای رسیدن به تاکتیک های پیروزی، استراتژی بازی و برنامه ها جز فواید این بازی است. هر بازی نیاز به استراتژی دارد و بسکتبال هم از این قاعده مستثنی نیست. توانایی تعیین استراتژی، یک توانایی مهم است که کودکان و نوجوانان حتما باید آن را کسب کنند.

 

بسکتبال کار گروهی را به نوجوان می آموزد

توانایی انجام کار گروهی برای نوجوانان بسیار مهم است. بازی بسکتبال یک راه خوب و مفرح برای آموزش کارگروهی و ارزش های گروهی به کودکان و نوجوانان است. این بازی به فرد کمک می کند اهمیت پیروی از قوانین را بیاموزند و توانایی رقابت سالم را در خود بپرورند. با شکست و پیروزی آشنا شوند و با مشکلات برای رسیدن به هدف کنار بیایند.

ورزش های گروهی مانند بسکتبال، حس خجالتی بودن نوجوان را از بین می برد و اعتماد به نفس در روابط اجتماعی را بالا می برد. همچنین بازی بسکتبال موقعیت خوبی برای آنها ایجاد می کند که دوستان سالمی پیدا کنند که بتوانند با ایشان بازی کرده و زمان خود را با ورزشی مفرح و سازنده پر کنند.

 

حتما فرزند خود را با این بازی مفرح آشنا کنید و از مزایای این بازی بهره مند سازید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.