سلامت, مد و زیبایی

چند روش ساده برای از بین بردن سلولیت‌ بدن

چند روش ساده برای از بین بردن سلولیت‌ بدن

جمع شدن بافت چربی در بدن را سلولیت می‌نامند. چربی سلولیت از نظر فیزیولوژیک مشابه چربی طبیعی بدن است. این تجمع چربی پس از بلوغ به صورت فرورفتگی‌هایی روی پوست نواحی خاصی از بدن ظاهر می‌شود و ظاهر پوست و اندام فرد را به شدت زشت می کند. متاسفانه این چربی خیلی از اوقات با کاهش وزن هم از بین نمی رود.

سلولیت فقط در بدن افراد چاق دیده نمی شود. بسیاری از افراد لاغر نیز دچار سلولیت هستند. خیلی ها آرزو دارند که بتوانند از شر سلولیت های بدنشان خلاص شوند. اگر شما هم به سلولیت دچار هستید روش زیر را امتحان کنید.

روش اول برای از بین بردن سلولیت

گوجه فرنگی حاوی لیکوپن است و به جلوگیری از تجمع چربی و جلوگیری تجزیه کلاژن که در سلولیت بسیار مهم است، کمک بسزایی خواهد کرد. یک قاشق غذاخوری آب لیموترش تازه را با دو عدد گوجه فرنگی له شده مخلوط کنید. به مدت پانزده دقیقه از این ترکیب برای ماساژ قسمت های سلولیت استفاده کنید.

روش دوم برای از بین بردن سلولیت

ویتامین E درتغذیه پوست شما بسیار موثر است. ویتامین E پوست شما را سالم و مرطوب نگه می‌دارد و از بروز مشکلات پوستی از جمله خارش، التهاب، قرمزی و کشش در پوست جلوگیری می‌کند و در درمان سلولیت می‌تواند موثر باشد.

چگونه از شل و آویزان شدن پوست، پس از لاغری جلوگیری کنیم؟

روش سوم برای از بین بردن سلولیت

از شکر، روغن نارگیل و قهوه یک خمیر درست کنید و این خمیر را کمی حرارت دهید. سپس این ترکیب را به آرامی روی قسمتهای سلولیت دار بدنتان ماساژ دهید. این خمیر در درمان سلولیت نقش مثبتی دارد.

در حقیقت سلولیت نشان از کاهش عضله سازی دارد و اگر علاقه ای به سلولیت ندارید باید هر طور شده عضله سازی کنید. حتی با بدنسازی در خانه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.