چگونه از شل و آویزان شدن پوست پس از لاغری جلوگیری کنیم؟

زمانی که شخصی کاهش وزن زیادی را در مدت کوتاهی تجربه می کند، پوست به ناچار شل خواهد شد. اما همجنان روش هایی وجود دارند که تا جای ممکن به استحکام و زیبایی پوست کمک می کنند. با بخش زیبایی و تناسب اندام مجله اینترنتی نیکویان همراه باشید.


آهسته و به مرور وزن کم کنید


اگر می خواهید پوست تان بیش از حد شل و آویزان و زشت نشود کاهش وزن بیش از دو سه کیلو در هفته را فراموش کنید. کاهش سریع وزن با برنامه های بسیار کم کالری و دیگر رژیم های کوتاه مدت و فوری می تواند باعث ایجاد خطوط لاغری در صورت شود. پوست شکم و بازو و سینه را آویزان می کند. و چروک های پوستی به وجود می آورد.

چگونه از شل و آویزان شدن پوست پس از لاغری جلوگیری کنیم؟

استفاده از داروهای کلاژن ساز

خوشبختانه محصولات خاصی هستند که در صورت استفاده روزانه به رشد کلاژن و حفظ ظاهر پوست کمک می کنند. متخصص پوست می تواند کرم و ژل های حاوی رتنوئید تجویز کند. مانند Retin-A و Tretin-X. همچنین می توانید به دنبال کرم های بدون نیاز به نسخه مانند سرم های حاوی فاکتور رشد اپیدرمی باشید. این کرم ها فیبروبلاست در عمق پوست را تحریک می کند و تولید کلاژن را افزایش می دهد.

چگونه از شل و آویزان شدن پوست پس از لاغری جلوگیری کنیم؟

ورزش کنید

با انجام حرکات ورزشی مناسب، می توان جای چربی ها را که مدت طولانی بخش هایی از بدن را پر کرده بودند با عضله عوض کنید. برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست باید چربی ها به عضله تبدیل شوند. چهارروز در هفته چنین ورزش هایی را دربرنامه ورزشی خود بگنجانید.

وقتی عضلات زیرین حجم و شکل بگیرند، به پوست پایه ای محکم می دهد که خود را روی آن پهن کند. ساخت عضله در حال کاهش وزن نه تنها به محکم ماندن پوست کمک می کند. بلکه مقدار کالری که در طول روز می سوزانید نیز افزایش می دهد. بنابراین به روند کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

پروتئین بیشتری مصرف کنید

برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، پروتئین را به وعده ها و میان وعده های خود بیاورید. پروتئین به ریکاوری و قوی شدن سلول های بدن کمک می کند. ماهیچه سازی را به شدت تقویت می کند و باعث می شود پوست خیلی کمتر شل شود. پروتین دار مانند سینه مرغ، گوشت قرمز، حبوبات و … به شما کمک می کند قوام و استحکام پوست خود را حفظ کنید.

چگونه از شل و آویزان شدن پوست پس از لاغری جلوگیری کنیم؟

در معرض نور شدید خورشید نباشید

آفتاب را که می شناسید. دشمن پوست شماست. کلاژن پوستتان را تخریب می کند و باعث پیری شدید پوست می شود. اگر برای کاهش وزنتان در فضای بیرون ورزش یا شنا می کنید باید منتظر خرابی پوستتان هم باشید. مگر آنکه همیشه ضد آفتاب بزنید و پوست خود را با لباس بپوشانید.

غذاهای سالم بخورید

بشقاب خود را با سبزیجات کم کالری و خوراکی های دارای آنتی اکسیدان پر کنید. ویتامین آ که خود نوعی آنتی اکسیدان محسوب می شود برای سلامت پوست شما حیاتی است. گوجه فرنگی، لیموترش تازه، فلفل قرمز و انواع مرکبات و سبزیجات برگدار جز خوراکی های آنتی اکسیدان دار هستند و نیاز شما را تامین می کنند. با خوردن غذاهای آنتی اکسیدان دار می توان از شل شدن و پیری پوست تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرد.

چگونه از شل و آویزان شدن پوست پس از لاغری جلوگیری کنیم؟

سیگار و قلیان نکشید

سیگار و قلیان نکشید. از دود آن نیز فاصله بگیرید. سیگار کشیدن با از بین بردن کلاژن پوست انعطاف پذیری پوست را کم می کند. پوست را شل و چروکیده می کند و . همچنین تحقیقات جدید نشان داده در معرض دود سیگار قرار گرفتن مقدار پروتئین های التهابی درون پوست را افزایش می دهد، تولید کلاژن را کم می کند، و باعث نازک شدن پوست و چین و چروک می شود. سیگار برای آقایون هم خطرناک و پیرکننده است. اما برای پوست خانمها فاجعه به بار می آورد.

آب زیاد بنوشید

آب فراوان بنوشید. کمبود آب به سلول های پوست آسیب وارد می کند. باعث خشکی و عدم انعطاف پذیری شان می شود. هرگز اجازه ندهید به اندازه ای بدنتان کم آب شود که احساس تشنگی کنید. این باعث شلی و خشکی بیشتر پوستی می شود که خود به دلیل رژیم غذایی شما دچار شوک شده است. آب بنوشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.