مد و زیبایی

۱۰ اشتباه آرایشی وحشتناک خانم ها که مردان از آن ها متنفر هستند!

رایج ترین اشتباهات آرایشی زنان که مردان دوست ندارند

واقعیت این است که یک خانم در هر سنی که باشد دوست دارد زیبا به نظر برسد. گاه این نیاز به زیبایی در زنان به صورت آرایش های وحشتناک و اغراق شده و مصنوعی دیده می شود که برخلاف تصورات، نه تنها باعث جذب مردان نمی شود بلکه باعث ترس و فرار و نفرت مردان نیز می شود.

در این مقاله مهمترین اشتباهات آرایشی خانمها را با هم بررسی می کنیم. اگر شما یک خانم جوان یا سن دار هستید سعی کنید این موارد را به خاطر سپرده و از اینها دوری کنید تا همیشه زیبا و ملیح و جذاب به نظر برسید.

رایج ترین اشتباهات آرایشی زنان که مردان دوست ندارند

رایج ترین اشتباهات آرایشی زنان که مردان دوست ندارند

۱٫ آرایش اکلیلی

شاید فکر می کنید زرق و برق آرایش اکلیلی که استفاده می کنید خیلی جذاب و مد روز است و همه را به خود چذب خواهد کرد. اما اشتباه می کنید. زرق و برق شاید جلب توجه کند اما جلب محبت نخواهد کرد و شما را جذاب جلوه نخواهد داد. تقریبا همه مردان از آرایش زرق و برق دار متنفرند. هر چند ممکن است برای اینکه دل شما را نشکنند این را به شما نگویند.

۲٫ کرم پودر فراوان

بله پوست یکدست و بدون لکه آرزوی هر زن است و مردان هم عاشق نرمی و لطافت پوست زنان هستند. اما پوست پوشیده از کرم پودر را همه تشخیص می دهند. و متوجه می شوند که پوست شما به دلیل ایرادات فراوانش با چند لیه کرم پودر پوشیده شده است. بنابراین برای درمان مشکلات پوستی خود به پزشک مراجعه کنید و از مالیدن کرم پودر خودداری کنید. همیشه مرطوب کنده ساده و یک ضد آفتاب برای زیبایی پوست سالم کافیست.

۳٫ غرق شدن در عطر و اسپری 

اگر تا امروز چند عطر مختلف را ترکیب و مقدار زیادی از آن به خودتان اسپری می کردید بهتر است این عادت را ترک کنید. زیرا همسرتان احتمالا عاشق بوی خوش و نه بوهای عجیب و غریب است. توصیه ما این است تنها یک عطر و در مقدار مناسب استفاده کنید.

۴٫ افراط در ریمل زدن

استفاده از ریمل به چشمها حالت می دهد و آن را زیباتر می کند. اما اگر در حد مناسب استفاده شود. وقتی از ریمل بیش از حد استفاده می کنید مژه ها به هم می چسبد و چشمها حالت عنکبوتی و چندش آور پیدا می کند و هر کسی با دیدن شما وحشت خواهد کرد.

۵٫ موهای زائد زیر بغل و پاها

اگر انتظار دارید همسرتان همواره خط ریش و مدل موی مرتبی داشته باشد خودتان نیز باید به همان اندازه به اصلاح موهای زائد بدن توجه داشته باشید. زیرا حتی زیباترین چهره ها در صورت عدم رعایت بهداشت بدن جذابیت خود را به کلی از دست می دهند.

۶٫ آرایش دودی

همه ما قبول داریم آرایش دودی یکی از جذاب ترین انواع آرایش چشم است. اما اگر به صورت حرفه ای انجام نشود شخص را پیر و هیولامانند جلوه خواهد داد وباعث می شود دیگران از شما منزجر شوند.

۷٫ زرد بودن دندان ها

هر چقدر آرایش شما زیبا و حرفه ای باشد دندان های زرد می تواند تمام جذابیت حاصل از لبخندتان را نابود سازد. از خوراکی هایی که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود دوری کنید و در صورت نیاز برای سفید شدن دندان ها با دندانپزشک مشورت کنید. تا آن زمان از سفید کردن پوست صورت خود که که باعث می شود دندان زردتر به نظر برسند دوری کنید.

۸٫ خشکی پوست

ناگفته پیداست هیچ کس از پوست خشک و زبر خوشش نمی آید. چرا مردان باید خوششان بیاید؟

از سوی دیگر خشکی پوست باعث پیری زودرس پوست خواهد شد. بنابراین نه تنها برای مجذوب کردن همسرتان بلکه برای حفظ سلامتی و جلوگیری از پیر به نظر رسیدن زودهنگام سعی کنید از روغن های مرطوب کننده برای رفع خشکی پوست استفاده کنید. برای شناخت روغن های مناسب پوستتان اینجا را بخوانید.

۱۰٫ از خط لب تیره تر از رنگ لب ها استفاده نکنید

از خط لب تیره تر از رنگ لب ها استفاده نکنید این کار باعث مصنوعی جلوه دادن لب ها شده و از نظر بسیاری از مردان زیبایی چندانی ندارد. در انتخاب رنگ رژ لب دقت کنید، رژ لب های بسیار جیغ و نئونی اگرچه باعث می شود نگاه دیگران تنها روی لب ها ثابت بماند. اما بسیاری از مردان از این نوع آرایش لب خوششان نمی آید.

همیشه به خاطر داشته باشید که آرایشی ملیح و ملایم، به همراه لبخندی بر لب و دلی پاک و مهربان، چهره شما را زیباتر می کند و شما را برای همه دوست داشتنی می کند.

پیشنهاد مطالعه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.